Verge Coin Nedir?
Neden Tercih Edilebilir?

05/01/2018 Cuma 21:00

Oğuzhan Karakaya
Girişimci - Speaker

info@oguzhankarakaya.com

Verge (XVG), DogeCoinDark olarak 2014'te hayata geçti. Şubat 2016'da Verge olarak yeniden markalaştı. Verge (XVG), tamamen gizliliğe odaklanarak oluşturulmuş güvenli, anonim ve merkezi olmayan kripto para birimi alış verişidir. Tor ve i2p gibi birden fazla anonim odaklı ağlar kullanarak orijinal Bitcoin blok zincirini iyileştirir. Diğer altcoinlere göre teknolojisi çok daha yüksektir. Madencilikte güvenliği artırmak ve coinleri eşit miktarda dağıtmak için çoklu algoritma madenciliği desteğinden yararlanır. Piyasadaki en büyük rakibi Monero'da kullanıcıların ip adresleri takip edilebilirken Verge kullanıcılarının takip edilmesi imkansızdır. Verge, Monero'dan daha hızlıdır ve daha düşük işlem ücretleri vardır. Teknolojisi ve hayranları her geçen gün artmaktadır.

verge coin nedir, neden tercih edilebilir

Bitcoin'in en büyük teknolojik başarısı, kullanan herkese anonimlik sağlayan, dağıtılmış bir defter olarak kullanılan blok zincir olmasıdır. Blockchain "anonim" çünkü kimse Bitcoin adresinde kimin işlem yaptığını bilmiyor, ancak Bitcoin özel değil. Bitcoin ağına katıldığınızda diğer birçok Bitcoin düğümüne eşler arası bir şekilde bağlanırsınız ve IP adresiniz doğrudan bağlı olduğunuz bu düğümlerle görülebilir. IP adresinizi görüyorsanız, kimin Bitcoin adresinin sahibi olduğunu bilinemese de birilerinin bağlantınızı görebileceği anlamına gelir. Verge, Bitcoin'in doğrudan torunudur, ancak birkaç yenilikle birlikte. Verge, Bitcoin'in 10 dakikası ile karşılaştırıldığında 30 saniye blok süresine sahiptir ve Bitcoin ile 7'ye kıyasla, saniyede 100'e kadar işlemi destekleyebilir. Verge aracılığıyla yapılan tüm işlemler maksimum 5 saniyede işlenir

Verge, kullanıcılarının gizliliğini önemser ve ön planda tutar. Verge, daima çalışır durumda olmalarını sağlamak için TOR ve I2P ağlarını kullanır. Bu, eş zamanlı olarak işlem yaparken "işlem bilgileri kadar IP adresi bilgileri de kullanıcının bağlandığı sunuculara sızmaz" demektir. Verge Electrum Cüzdanı, çok imzalı desteğe sahiptir yani işlemler birden fazla anahtara izin verilmesini gerektirebilir. Standart işlemler yalnızca bir imza gerektirir ancak ek güvenlik için kullanıcılar multisig tabanlı işlemler seçmeyi tercih edebilir. Bu şekilde şirket, veri koruma alanında Bitcoin'den açıkça öne çıkmaktadır.

Verge’nin Gelişmiş Gizlilik Özelliği

Tor Nedir? TOR, insanların internete anonim olarak göz atmasına olanak tanıyan, dünya çapında bir sunucu ağıdır. TOR aracılığıyla internete göz attığınızda, isteğiniz birkaç farklı sunucu arasında döner ve her biri isteğin orijinal kaynağını gizler. TOR ağının dışındaki birinin, isteğin nereden geldiğini bilmesinin imkânı yoktur. XVG'nin tümü gizlilikle ilgilidir. Verge ağına her bağlanışınızda TOR'da bunu gerçekleştirirsiniz

verge coin nedir, ripple ne amaçla tasarlandı

Şu anda hemen hemen tüm alanlarda kişisel gizlilik için kripto paranın uygulanması, inanılmaz derecede sıcak bir konudur. Çeşitli veri sızıntılarının ve saldırıların olması bu konuya dikkati daha da çekmiştir. Monero (XMR), verilerin saklanabilmesi için büyüyen bu gizlilik kaygısını ve pazarı kendi lehine çok iyi çevirerek, gelişimini bu yönde yaparak Verge’den önce piyasaya bomba gibi düşmüştür.

XVG teknik olarak 2014 yılından beri varlığını sürdürürken, potansiyel yatırımcıların yatırım almakta neredeyse başarılı olamadı. Adını değiştirmesinin de bunda büyük bir payı var elbette. Verge XVG’nin arkasında gerçek bir şirket yok - topluluk tarafından yönlendirilen bir sanal para Verge. Ve bu da pazarlama için mevcut zaman ve sermayeyi (kalkınma yerine) önemli ölçüde azaltmaya neden oldu. Bununla birlikte, pazarlama lehine gelişime odaklanmanın uzun vadeli bir avantajı var ve bu yüzden XVG'nin geliştirdiği gizlilik açısından geleceğine olduğuna inanıyorum

Verge Monero’ya Yetişebilir mi?

Esasen, kripto para bugün mevcut bir numaralı gizlilik paralarından biridir. Gizlilik hakkında konuştuğunuzda, birçok şifreli para birimi VPN'de gizlilik özelliklerini uygulamak için kullanılabileceklere benzer bir teknolojiyi içerir. Elbette ki bu, özellikle güvenli değildir. Sadece iki kripto paranın % 100 güvenli olduğu iddia ediliyor. Bu gizli amaçlı araçlardan her ikisini de kullanan bir coin, % 100 gizlilik sağlayabilir ve bahsedildiği gibi yalnızca iki tanesi bunu talep edebilir: XVG ve Monero. Bunlardan Monero şu anda 370$ 'dan fazla bir para ve 6 milyar dolar piyasa değeri ile işlem görüyor. Verge ise 0,12 $ bir coin ve sadece 2 milyar dolarlık bir pazar. Piyasada, Monero'dan Verge’ye doğru küçük bir yüzde kayması olsa bile, XVG fiyatında keskin bir artış olduğunu görebiliyoruz. Gizliliği iyi kulanan ve geliştiren iki kripto paradan biri olduğu gerçeğine dayanarak Verge, günümüz pazarında gittikçe daha yaygın hale gelen güvenlik endişelerine cevap verebilecek gerçek potansiyele sahip. Şu an Monero'nun gerisinde kalıyor fakat bu pazar farkındalığı eksikliğinden başka bir şey değil. Daha fazla yatırım aldıkça farkınldalık da artacaktır.

VERGE YOL HARİTASI / WRAITH PROTOKOLÜ

Verge için bir sonraki önemli dönüm noktası Wraith Protokolü’dür. Wraith, kamu veya özel işlemler yaparak para biriminin sunduğu gizliliği önemli ölçüde artıracaktır. Bir Verge cüzdanında Wraith Protokolü etkinleştirildiğinde, otomatik olarak "gizli" adresleri üretir; bu adresler, birincil Ana Yazışma adreslerinize açık şekilde bağlantı kurulamayan bir kerelik kullanım adresleri sunar.

VERGE CÜZDAN

Kullanılabilir Verge dijital cüzdanlar şunlardır: Verge Windows Electrum, Verge Linux Electrum, Verge ArchLinux, Verge Fedora, Verge TOR Windows Electrum, Verge TOR Linux Electrum, Verge CentOS, Verge Windows, Verge Max OSX ve Verge Debian. Mobil öneriler için Coinpouch iOS, Coinomi Multi Currency Android ve Verge Android de bulunmaktadır. Ama ben en güvenli olarak her zaman Ledger Nano cüzdan kullanmanızı öneririm.

Verge Coin ile Madencilik Nasıl Yapılır?

Verge, paraları eşit şekilde dağıtan çoklu algoritma madenciliğine izin verir. Algoritmalar: Scrypt, X17, Groestl, Blake2s ve Lyra2rev2.

verge coin güvenilir mi, verge coin satın alma

Verge Coin'in Geleceği

Gizlilik, insan doğasında yatan bir ihtiyaçtır. Dijital dünya giderek daha soyutlanmaya başladığından, birçok kişi bu güvenlik gereksinimi için çabalıyor. Anonim kripto para birimleri pazar segmentinde, Monero, Dash, ZCash ve PIVX gibi para birimleri zaten kripto para birimlerinde ilk 50'de yer alarak giderek daha rekabetçi hale geliyor. Bu nedenle Verge’in, yukarıda yazdığım kripto para birimleri ile rekabet edebilmesi için tahsis edilmiş bir geliştirici ekibinden daha fazlasına ihtiyacı olacak. Verge; şeffaflık, kullanılabilirlik ve güvenlik olmak üzere üç şeyle karakterize bir platform yarattı. Şeffaflık, sistemdeki kullanıcılar ile işbirliği içinde. Taşınabilir cihazlarda bile mevcut olan sayısız cüzdan ve kullanıcıların gizliliğini her zaman korumak için ağların hedefli kullanımı yoluyla da kullanıcı dostu.

Bir Kripto Parayı Neye Dayanarak Almalıyız?

Bir yatırım sınıfı olarak kripto para birimleri spekülatif yatırımlardır. Kripto para yatırımı yapmak önemli riskler içerir. Yüksek derecede geçici ve değişkendir. Korsanlığa ve sermaye kaybına açıktır. Bir coinin tarihi performansı gelecekteki getirilerin garantisi değildir. Herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadan önce muhakkak websitesini ziyaret edin. Tüm içerik ve projelerin anlatıldığı Whitepaper’ını okuyun. İngilizce bilmiyorsanız özet halinde çeviren siteler mevcut. Google’dan aratabilirsiniz . Projenin arkasında kimler var, nasıl bir takım yönetiyor, ne zaman piyasaya çıkmış ve en önemlisi geleceğe dair ne vaat ediyor. Projelerinin gerçekleşmesi için ne gibi çalışmalar yürütüyorlar, ne kadar yol katetmişler… Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemenizi öneririm. Kendiniz okuyup, araştırın ve öyle karar verin. Bol Şans.

verge coin nedir, verge coin nasıl alınır Sonraki Yazımı Okayabilirsiniz:

Quantum Projesi
QTUM Coin Nedir?Bu içeriği arkadaşlarınla paylaş:Verge Coin Nedir? Neden Tercih Edilebilir?
Verge Coin Hakkındaki Düşüncelerini Paylaş: