Dağınık Ekonominin Yeni Kralı: Tron Nedir?
Neden Tercih Edilebilir?

10/01/2018 Çarşamba 23:30

Oğuzhan Karakaya
Girişimci - Speaker

info@oguzhankarakaya.com

Bugün, kripto dünyasında dalgalanmalara neden olan TRON / TRX 'e bakacağız. TRON'un ilk iki ICO turu her biri 5 saniyeden az bir sürede tükendi. Bitcoinin yükselmesi ve altcoinlerdeki artış ve yeni ICO, halkta arz dalgası yarattı. Asıl soru, her gün bir yenisi eklenen altcoinlerle giderek kalabalıklaşan kripto ortamında platformların nasıl gelişecekleri. TRON projesi; Hupan Üniversitesi'ne özel olarak davet edilen ilk girişimcilerden biri olan Justin Sun tarafından 9 Eylül 2017 tarihinde başladı. Aynı zamanda şirketin CEO'su olarak görev yapan Sun'a göre, TRON; video, online oyunlar ve dijital eğlence akışının son derece kolay ve eğlenceli olacağı dağınık ekonominin yeni kralı olacak. Bu gizlilik ortamının kullanıcıları kendi eşsiz ekonomisine sahip olacaklar.

Tronix (TRX), Tron Platformunu çalıştıran kripto paradır. Tron diğer platfromlardan farklı olarak kendi haricindeki kripto para birimlerini de destekler. Neo ve Ethereum'un benzeri olan bir sistem kurmayı amaçlayan Singapur merkezli bir projedir.

tron coin nedir, neden tercih edilebilir

Ödeme, depolama, geliştirme ve kredi paylaşımını eğlence meraklıları için kolaylaştırmak üzere tasarlandı. Bir kıtadaki bir kişinin başka bir kıtadan online uygulama satın almasını sağlar. Bitcoin, Ethereum, EOS ve Qtum gibi sayısız blok zincir ağlarını desteklemektedir; bu da faydalılığını ve likiditesini arttırmaktadır. Akıllı sözleşmeleri de dahil olmak üzere çeşitli blok zincir ağlarını ve akıllı sözleşme sistemlerini destekler; geliştiricilere eğlence uygulaması geliştirebilmeleri için çok protokollü altyapı ve kullanıcıların akıllı ağlardan yararlanmalarını sağlar. TRON'daki 'Akıllı Sözleşme Protokolü', kullanıcıların kripto özelliklerine kolayca erişmelerini sağlar. Bu protokol, kullanıcıların veriyi serbestçe yayınlamasına, saklamasına ve kendi verilerine sahip olmalarına olanak tanır. Ayrıca, kullanıcıların kendi içeriklerini ne zaman ve nasıl paylaşıcaklarına karar vermesine izin verir

Tron Nedir? Tron, blok zincir teknolojisiyle çalışan, açık kaynaklı, bir merkeze bağlı olmadan dünyanın heryerinden insanların kullanabileceği küresel bir eğlence platfromudur. Tron, sosyal medyayı, içerik yönetimini, online oyunları, poker gibi online casino uygulamalarını tek bir platformda birleştirmek için çalışıyor. Ayrıca oyun şirketleri, oyun veya platforma özgü herhangi bir para birimi düzenleyebilir ve bu para birimini diğer yayıncılar ile TRON protokolleri vasıtasıyla serbestçe ticaret yapmada kullanabilir. Sonuç olarak kullanıcılar, bir oyunun para birimini kolay ve hızlı bir şekilde başka bir para birimine kaydırabilir

Online oyunlara bilindiği gibi sadece Google Play ve App Store’dan erişim sağlıyoruz. Tron’un temel amacı, online eğlence sektörünü merkezsiz hale getirerek TRX’i küresel bir ödeme aracı haline getirmek. Türkiye’deki biri, uygulamaya erişimde ödeme engelleri yüzünden endişe etmeksizin Amerika’daki eğlence ağına erişim hakkına sahip olabilecek. Şu anda ödemeyi yapma süreci meşakatli. Alıcının Amerika’da bir hesabının olması veya işlemi gerçekleştirmek için bir sürü prosedürün içine dalması gerekli. Tron, geleneksel ödeme engellerini aşmaya yardımcı olup işlemleri çok kolaylaştıracak. TRON, geliştiriciler ve kullanıcılar arasında ev sahipliği yapabilir. Her iki tarafın kredi bilgileri, doğruluğunu ve uyumluluğunu doğrulamak için kullanılabilir. Çevrimiçi kumar endüstrisi patlama yaşarken, TRON merkezi kanallardan geçmeden orijinallik ve doğrulama sağlayan çapraz platform sistemi oluşturuyor.

Tron / TRX , Google Play ve App Store'dan farklı olarak kullanıcıların uygulamalar için ödemesi gereken ücreti çok daha düşürecek. Bunlar plan dahilinde olsa bile çeşitli uygulamaların aynı platformda buluşması fikri kripto dünyasındaki herkesi çokça heyecanlandırdı. Fakat TRX şu an sadece ticarette para kazanmak için kullanılıyor.

tron coin nasıl alabilirim, tron coin nasıl alınır

Tron’un Misyonu

TRON, TRX’i evrensel para birimi yaparak küresel eğlence ekonomisinin verimliliğini artırmak için kullanmayı hedefliyor. İleriki dönemde küresel eğlence endüstrisinin 1 trilyon doları bulması beklendiği için, bu pastadan bir parça almak para biriminin değeri için harikalar yaratabilir.TRON Ağı, çevrimiçi işlemlerde kişisel kimlik ve kredi sorunlarını çözmek için yenilikçi fikir birliği mekanizmaları kullanmaktadır. Kısacası, iTunes'un, App Store’un ya da Google Play Store'un bir P2P (peer to peer) sürümü olmayı hedeflemektedir.

Tron'un Yükselişi

Kasım ayı ortasında, TRON'un fiyatı 0,002043 $ oldu. Aralık 2017'de 0.04138 $ 'lık bir yüksekliğe sahipti. Bu % 2.000 sıçramayı temsil ediyor. 8 Ocak 2018 itibariyle, marketteki değeri $11.594.102.009 USD ve 10. Sırada yer alııyor. TRON'un pazar kaynağı 65 milyon TRX iken toplam tedarik 100 milyon TRX'dir

Tron'un Mevcut pazar konumu

Tıpkı şu andaki popüler XP şifreleme geçişi gibi, TRON'un son günlerdeki büyümesi inanılmazdı. Sadece bir hafta içinde fiyatının % 750 oranında yükseldiğini gördük. Dünyanın farklı yerlerinden gelen kullanıcıların kullanabileceği çok yönlülük ve kolaylık, onu piyasadaki en iyi kullanıcı dostu kripto paralardan biri haline getirdi. Gelecekte halka arz ve yeni ICO'ların haberi ile, bu kesinlikle 2018'de izlenecek kriptolardan biridir

tron coin nedir, ripple ne amaçla tasarlandı

Tron’un yatırımcıları büyük isimler

Tron’un yatırımcıları arasında Clash of Kings’in kurucusu Tang Binsen, China Equity Grubun kurucusu Chaoyong Wang, Yin Mingshan, Yan Linke ve Ofo Bike’ın Ceo’su Dai Wei bulunuyor. En büyük yatırım önümüzdeki günlerde Alibaba Grubundan bekleniyor. Alibaba Teknoloji Grubunun kurucu lideri Jack Ma, Çin’in en etkili insanlarından biri. Jack Ma, şu an Sun’ın anlaşmalı destekçisi bile değil ama Ma’nın Tronla işbirliği yapacağı haberleri Tron’un hacminin daha da yükselmesine neden oldu.

Yatırımcılar birçok temel nedenden ötürü TRON'u beğeniyor. TRON ekibi kullanıcılara sistemdeki verilerin kontrolünü ve sahiplenilmesini sağlayan blok zincir teknolojisine dayalı bir sistem sunuyor. Ve Veri alışverişi, TRON ağının parası olan Tronix aracılığıyla kolaylaştırılacak. Teorik olarak TRON, kullanıcıların mallarını, hizmetlerini ve para birimini denetlemesine izin veren alternatif bir küresel ekonomi, aslında tam olarak eğlence ekosisitemi.

Tron’un arkasındai paranın gücü oldukça yüksek ve güçlü bir topluluk tarafından destekleniyor. Kripto iletişim kanalları ve sosyal medyadaki varlığı övgüyü hak ediyor.Tronix Vakfı'nın resmi olarak Alibaba ile henüz bir ortaklığı bulunmamakla birlikte, bunu yakın gelecekte gerçek ve büyüyen bir olasılık olarak gösteren Tron ekibi, Çinli Teknoloji devi ile iyi ilişkiler içinde. Özellikle güçlü piyasa güvenini ve topluluk desteğini göstermeyi sürdürdüğü için. Tron'un sağlam bir ekibi var, bir eğlence kripto platformu olarak umut vadeden büyüme gösteriyor.

TRON'un çekici bir yatırım fırsatı oluşturması için çok şey var. Büyümek için muazzam bir güce (global eğlence) sahip bir endüstri için tasarlandı ve sunduğu işlevsellik ile, muhtemelen popüler bir dijital para seçeneği haline gelecek anlamına geliyor. Tron’u nereden satın alabilirim derseniz eğer, TRX'in tüm ticaretinin yaklaşık yüzde 60'ı Binance borsasında gerçekleşiyor. Önceleri Binance’daki ticaret oranı % 90’lardaydı. Hatta bir ara öyle çok Tron’a yüklenilmişti ki Binance yeni kayıtları durdurmak zorunda kalmıştı. Gün geçtikçe başka borsalar da Tron’u ticarete açmaya başladı ve yüzdeler bölünmeye başladı. Ama hala en çok hacim Binance’da.

Oyuncular ve dijital eğlence ile ilgilenen kişiler, dijital bir para birimini satın almak ve kullanmak için en olası tüketicilerin başında geliyor. Mesela kullanıcılar çevrimiçi poker kazançlarını alabilir ve onları bir dizi borsadan geçirmek zorunda kalmadan başka bir ülkedeki bir etkinlikte (konser, festival…) kullanabilirler.

Ayrıca akıllı sözleşme protokolü ve çapraz platform işlemlerini kolaylaştırma yeteneği, son zamanlarda piyasaya çıkan diğer paraların bir kısmına oranla büyüme potansiyeli açısından yatırımcıların TRON’a çok daha fazla kayacağının habercisi gibi.

Bir Kripto Parayı Neye Dayanarak Almalıyız

Bir yatırım sınıfı olarak kripto para birimleri spekülatif yatırımlardır. Kripto para yatırımı yapmak önemli riskler içerir. Yüksek derecede geçici ve değişkendir. Korsanlığa ve sermaye kaybına açıktır. Bir coinin tarihi performansı gelecekteki getirilerin garantisi değildir. Herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadan önce muhakkak websitesini ziyaret edin. Tüm içerik ve projelerin anlatıldığı Whitepaper’ını okuyun. İngilizce bilmiyorsanız özet halinde çeviren siteler mevcut. Google’dan aratabilirsiniz. Projenin arkasında kimler var, nasıl bir takım yönetiyor, ne zaman piyasaya çıkmış ve en önemlisi geleceğe dair ne vaat ediyor. Projelerinin gerçekleşmesi için ne gibi çalışmalar yürütüyorlar, ne kadar yol katetmişler… Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemenizi öneririm. Kendiniz okuyup, araştırın ve öyle karar verin. Bol Şans.

tron coin hakkında, tron TRX nedir Sonraki Yazımı Okayabilirsiniz:

Yeni Bir Coin:
EOS CoinBu içeriği arkadaşlarınla paylaş:Tron Coin Nedir? Neden Tercih Edilebilir?
Tron Coin Hakkındaki Düşüncelerini Paylaş: