Tether Coin Nedir?
Ne İşe Yarar?

24/03/2018 Cumartesi 00:30

Oğuzhan Karakaya
Girişimci - Speaker

info@oguzhankarakaya.com

Tether Nedir? Kabaca, doların doğrudan fiyatını yansıtan yararlı bir kripto paradır. Tether değeri Amerikan doları, Euro ve Yen gibi ulusal para birimlerinin fiyatına sabitlemek için fiat para birimini dijital para birimine dönüştürür. Diğer kriptolarda olduğu gibi blok zincir kullanır. Diğer kriptolardan farklı olarak Amerikan doları tarafından % 100 desteklenir (USD rezerv tutulmaktadır). Uçucu ve dalgalı kripto dünyasında, biraz kararlılığa sahip olmak güzel. Fikir, dijital fiat gibi kullanılabilecek dengeli bir kriptokrasi oluşturmaktı.

tether coin nedir, tether coin hakkında herşey

Tether para birimi USDT, ulusal para birimlerinin transferini kolaylaştırmak, kullanıcılar için Bitcoin'e istikrarlı bir alternatif sunmak ve halen güvenilmez olan exchange ve cüzdan denetimleri için bir alternatif sağlamak için oluşturuldu. USDT’nin değer değişimi minumum düzeyde olduğundan bir yatırım aracı değildir. Tether kullanıcılara ulusal para birimleri için fiyat istikrarlı bir varlık sunmak için en eski ve en güvenli blok zincir olan Bitcoinin teknolojisine dayanan şeffaf bir sistem yaratıyor.

İşlem gören her Tether kadar şirket stoklarında aynı değerde dolar olmak zorundadır. Şirket, yatırımcıların sanal paralarını sabitlemeyi hedeflemektedir.1 usdt= 1 $’dır. Tether kişilerin dijital paraya çevirdiği paraları değerinde tutabilmesini hedeflediği için yatırılan paranın güvencede kalmasını sağlar. Kişi yatırdığı paradan doğacak zararı şirketten alabilir. Aynı zamanda aşırı yükselen coinlerden oluşabilecek kârlardan da mahrum kalabilir. Tether’in diğer coinlerden en büyük farkı gerçek yatırımcılar tarafından desteklenmesidir. Kullanıcılar paralarını istedikleri zaman çekebilir. Sanal para birimlerinin aşırı yükseliş veya aşırı iniş yaşadığı dönemlerde Tether kullanıcılarına sabite yakın bir kur seçeneği sunmaktadır. Buda Tether’in kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesini sağlamıştır.

USDT Nedir?, Omni Layer Protokolü aracılığıyla Bitcoin blok zincirinde yayınlanan kripto para geçiş varlığıdır. Her USDT birimi, Tether Limited'in rezervlerinde tutulan ABD Doları tarafından desteklenmektedir. USDT, tıpkı diğer dijital paralar gibi aktarılabilir, depolanabilir, harcanabilir. Kullanıcılar, Ambisafe, Holy Transaction veya Omni Cüzdan gibi herhangi bir Omni Layer özellikli cüzdan ile iletişim kurabilir ve depolayabilir.

Tether Rezerv Kanıtı sisteminde, dolaşımdaki USDT miktarı, Omnichest.info'da sağlanan araçlar vasıtasıyla bitcoin blok zincirinde kolaylıkla kontrol edilebilir.Burada, dolaşımdaki USDT'yi kontrol edebilirsiniz. Dolaşımdaki USDT miktarı, her zaman Tether Limited'in kullandığı banka hesabındaki ABD dolarının tutarına karşılık gelir.Fiat para biriminidoğrudan Tether Platformu üzerinden gerii alabilirsiniz.

tether coin hakkında, usdt nedir

Tether kullanıcılarına % 100 şeffaflık sunmaktadır. Açık kaynaklı bir yazılım olmasının yanı sıra profesyonel denetçiler tarafından denetlenir. Şirket her gün stoklarındaki tether karşılığındaki para stoğunu yayınlar.Banka hesabındaki ABD doları miktarının USDT'den daha fazla olduğunu ispatlamak için Tether Limited, web sitesinin sayfasında banka hesabı bakiyesini açıklarlar.

Sınır anlamına gelen Tether tokeni, ABD dolarının rezervleri ile desteklenmektedir. Paranın tedariği fiyatın istikrarlı bir sınırda olmasını sağlamak için değişir, ancak son zamanlarda 1 doların üstünde ve altında dalgalanmalar yaşanmıştır.

USDT nasıl kullanılır?

USDT token kullanımı oldukça basittir. Poloniex veya Bittrex gibi borsalarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almak için kullanılabilir. Herhangi bir Omni Layer özellikli cüzdana bir borsadan kolayca aktarılabilir. USDT'yi ABD Doları'na ve tam tersi doları USDT’ye çevirmek için kullanıcıların Tether.to Platform'nu kullanarak değişim için küçük bir ücret ödemeleri gerekir.

Tether neden kullanılır?

Çevrimiçi alışverişte karşılaşılan sorunlardan en önemlisi her platform ayrı bir kimlik doğrulama süreci gerektiriyor. Tether, kullanıcıların USDT çiftlerini destekleyen borsalarda alım ya da satım işlemini yalnızca bir kez yapmalarına olanak tanıyor. Aksi takdirde, kullanıcılar bir “dijital para birimi" satın almak için iki ayrı borsayı aracı olarak kullanmak zorunda kalıyor. Tether platformu ve cüzdan, bu işlemi basitleştirerek kullanıcıların USD veya EURO hesabına para yatırmalarını ve ticarette kullanıcıların herhangi bir engelle karşılaşmamalarını sağlıyor.

Tether Platformunu Nasıl Kullanırım?

Tether isimsiz değildir yani çoğu kripto paralar gibi merkezsiz değil bir merkeze bağlı diğer bir deyişle Tether bir üst tarafından denetleniyor. Sistem, standart iki faktörlü doğrulama ile kayıt gerektiriyor. Son adım, hesabınızı finanse edebilmek için kimliğinizi ve ödeme yönteminizi doğrulamaktır. Bu işlem para aklamayı önleme yasalarına dayalı döviz hizmetleri şartının bir parçasıdır. İşlem için kişisel kimlik belgesi, kamu hizmetleri faturaları ve bir banka dekontu isteniyor. Ek bir zorluk katmanı var - eğer belgeler başka bir dilde ise, kullanıcılar sertifikalı bir çeviri sunmak zorunda kalabilirler. Doğrulama için bir bekleme sürecibekliyor sizi. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda bu tür bir doğrulama süreci daha yaygın hale geliyor.

tether coin hakkında, usdt hakkında

Tether, Steem Dollar'a benzer. Bir dijital paranın ABD dolarına bağlanmasına benzer. Steem Dolar çoğunlukla Steemit sosyal ağında yapılan paylaşımlarla para kazanmak için kullanılırken, Tether daha geniş bir etkiye sahiptir.

Tether Cüzdanlar

USDT'nizi Poloniex'te tutmak mümkündür, ancak kullanmak isterseniz USDT için özel masaüstü cüzdanlar mevcut. Çoğunlukla HolyTransaction, OmniWallet ve Ambisafe tercih ediliyor. Ayrıca FreeWallet’ın oluşturduğu bir Tether Cüzdanı var.

Tether’in Riskleri

Tether ABD doları tutar. Fakat onları Tayvan'daki bir bankada tutuyor. USDT'ye sahip olduğunuzda, kendinizi genel bankacılık riskine maruz bırakıyorsunuz demektir. Ayrıca, hizmette geçici arızalar var. Tether, kuramsal olarak dolarla doludur ancak süreç kusurludur. Tether’deki geçici dalgalanmalar, ticareti daha az kazançlı hale getirebileceği ve % 5'e kadar bir fiyat zararına neden olabileceği anlamına gelir. Hala tam olarak 1 dolara sabit kalamıyor.

Tether’in Yararları ve Tether Hakkında oluşan Endişeler

Teorik olarak USDT ile USD gibi istikrarlı bir değeri olan bir coine geçebilirsiniz. Hatta fiat kabul etmeyen bir alışverişte olduğunuzda bile! Ayrıca birçok borsa USDT'yi bir ticaret çifti olarak sunar. Bu çok yararlıdır. Ancak bu artıları bir kenara bırakırsak, kullanıcı'nın aklında tutması gereken, Tether ile ilgili bazı gerçek kaygılar ve endişeler var. Aslında hepsi USDT’yi fiat paraya eşitlemenin bir noktada sorun yaratabileceği endişesi üzerine kurulu. Bazıları, bu eşitliğin nasıl çalıştığını sorguluyor ve aslında karşılığı olmayan Tether rezervleri yaratıyorlar mı diye korkuyorlar. Böyle bir durum Tethe’i tamamen Ponzi bir sisteme çevirir ki umarız olmaz. Ve en büyük endişe; her Tether'in ABD doları ve diğer fiat para birimleri için "ne olursa olsun" karşılığı olacak mı ve paramızı geri alabilecek miyiz? Yine de günün sonunda Tether, dünyadaki önemli borsaların birçoğunda birçok kripto ticaretinde kullanılabilmesi için istikrarlı değeri ve faydası nedeniyle uygulamada yararlıdır. Endişeler ve düşünceler bir yana, gerçek şu ki bir aksilik olmazsa Tether iyi çalışıyor ve piyasa değeri markette 24'üncü kripto para olarak yer aldı.

Endişeler gerçektir, ancak sizin için en iyi kısa vadeli hareket olan "USDT" ye gitmenizi engellemesine izin vermeyin ve sadece kendiniz iyi bir araştırma yapın. Tether'un artıları, kripto ile korunan ve diğer kriptolar gibi spekülasyona tabi olmayan dijital bir dolar gibi dengeli olması. vahşi dünyada kriptolanın gerçek çıkarlarıdır.

Tether tam anlamıyla güvenli bir liman gibidir. Kripto paraların dalgalanmalarında hemen endişeye kapılanlardansanız ve paranız değer kaybetmesin, erimesin, kazanmasam da katbetmeyeyim diyorsanız Tether size göre. Elbette bu bir tercih meselesidir. Tether diğer paralar veya tokenlerdeki oynaklıktan oldukça uzak olsa da, hala risk var ve satış yeterince likit olmayabilir. Ayrıca, USDT'nizi en iyi şekilde kullanmak için Poloniex ve Bittrex gibi borsaları iyi bilmeniz gerekir. Durum tespitinizi yapın ve kaybetmeyi göze almadığınız yatırımlarınızın erimesini önleyin.

Bir yatırım sınıfı olarak kripto para birimleri spekülatif yatırımlardır. Kripto para yatırımı yapmak önemli riskler içerir. Yüksek derecede geçici ve değişkendir. Korsanlığa ve sermaye kaybına açıktır. Bir coinin tarihi performansı gelecekteki getirilerin garantisi değildir.

tether coin satın al, tether coin kazanç sağlama Sonraki Yazımı Okayabilirsiniz:

Yeni Blok Hizmet Platformu: StratisBu içeriği arkadaşlarınla paylaş:Tether (USDT) Nedir? Ne İşe Yarar?
Tether Coin Hakkındaki Düşüncelerini Paylaş: