Yeni Blok Hizmet Platformu:
Stratis Nedir?

23/03/2018 Cuma 23:45

Oğuzhan Karakaya
Girişimci - Speaker

info@oguzhankarakaya.com

Stratis (STRAT), yalnızca yatırım yapabileceğiniz bir dijital para değil, bir platformdur. Hepimiz, blok zincir teknolojisinin bu dünyadaki etkileşim tarzımızı kökten değiştirdiğini biliyoruz. Stratis, blok zincir alanı ile kurumsal alan arasında köprü kurmaya çalışıyor. Harika bir amacı olan iddialı bir ekibi var. Peki Stratis, ICO'yu takiben en başarılı kazananlardan biri olduktan sonra yatırımcıların ilgisini sürdürebilecek mi?

stratis coin nedir, stratis coin satın al

Stratis Nedir? Stratis, finans sektöründeki şirketler için Blockchain teknolojisinin avantajlarından faydalanmak isteyen şirketlere çözüm geliştirme amacıyla kurulmuş bir blok hizmet platformudur. Stratis, şirketlerin özel blok zinciri uygulamalarında ihtiyaç duydukları özellikleri oluşturmalarını, geliştirme süreçlerini basitleştirmelerini ve blok projeleri için ürünlerin yaşam döngüsünü hızlandırmalarını sağlar. Stratis ekibi aynı zamanda, şirketlere hangi özelliklerin kullanılacağı ve bunları nasıl uygulayacakları konusunda danışmanlık hizmeti verecek.

Stratis Neler Yapıyor?

"Stratis, gerçek dünyadaki finansal hizmet işletmelerinin ve blok zincirde uygulamaları geliştirmek, test etmek ve dağıtmak isteyen diğer kuruluşların ihtiyaçları için tasarlanmış güçlü ve esnek bir Blockchain Geliştirme Platformudur. Stratis blockchain uygulamaları saf C# ile geliştirilebilir ayrıca Microsoft .NET framework'ün yanı sıra güçlü Stratis API'lerinden ve çerçevelerinden faydalanır. Stratis, Blockchain uygulamaları oluşturma sürecini önemli ölçüde kolaylaştırıyor." - Stratis White Paper

Stratis'in ana bir bloğu var fakat aynı zamanda kullanıcıların yan zincirler yapmasına izin veriyor. Stratis, oyun dünyasında, silahları veya diğer oyun içi verileri saklamak için kullanılan bir sistem olarak daha popülerdir. Ancak bankalar ve diğer finansal organizasyonlara mevcut teknolojik becerileri ve yaklaşımları ile kolayca uyum sağlamalarını da vaat ediyor. Yan zincir kullanma seçeneği Stratis'i Ethereum'dan ayırır. Ethereum'da, dağıtılmış uygulamalarda yaratıcılar ana zinciri kullanmak zorunda kalır ve bloklar çoğu zaman tıkanır.

Yan zincirlerin oluşturulması sonucu yeni tokenler üretilebilir. Bu tokenler Stratis'e bağlanabilir ve aynı zamanda Proof of Stake fikir birliği kullanabilir. Stratis'in yararı, şirketlerin bir ICO'dan geçmek yerine daha basit bir kripto para dağıtımı ile daha hızlı bir şekilde hizmet vermelerine olanak tanıyan Blockchain sunmaktır. Stratis, kullanıcı deneyimini daha pürüzsüz hale getiren hazır bir hizmet sunar. Bu da güven kazanma ve diğer projelerden üstün olma konusunda son derece önemlidir.

Şirketlerin kendi blok zincirlerini oluşturmalarının maliyetli ve zor olması sebebiyle StratisCloud’a bağlanmaları daha kolaydır. Sistemde Stratis Cloud’a bağlanan şirketler ana Stratis blok zincirine yan zincir olarak bağlanır. Birbiriyle uyumlu zincirler arasında para transferi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Şirketler geliştirmelerini bu sistem üzerinden yapar. Platform C# programlama dili üzerine kurulmuştur. Stratis platformundan destek alacak şirketler diğer blok zincirlerinde olan özellikleri de kullanabilir. Stratis 10 ayda %49,000 artış göstererek son zamanlarda tercih edilir bir platform haline gelmiştir.

strat coin hakkında, strat coin kazanç sağlama

Stratis değeri

Stratis, 2017 yılına 0,20 dolar civarında bir fiyatla başladı. Diğer birçok kripto para birimi gibi değeri Nisan ve Mayıs aylarında hızlı bir şekilde yükselmeye başlamış ve 10 $ 'ın üzerinde kısa vadeli bir zirveyle 1 milyar $'ın üzerinde piyasa değeri elde etmiştir. Stratis, ICO'dan bu yana en büyük alıcılar için yıldan yıla % 85,000'e varan kazançlarla marketteki en büyük artışlardan birini yaptı. Bazı fiyat kazançları spekülatif olsa da Stratis, geliştiricilerin Ethereum blok zincirinden daha popüler olabileceğini düşündükleri umut verici bir projedir. Strat, Staking Cüzdan'da saklanabilir. Electrum cüzdan daha hafif bir depo için kullanılabilir. Strat’ı nasıl nereden satın alabilirim derseniz eğer, Strat coini Binance ve Bittrex gibi popüler kripto borsalarından satın alabilirsiniz.

Stratis ICO

Stratis ICO, 2016 yazında piyasaya sürüldü ve geçen yılın Aralık ayında tamamlandı. Token satışı, Bitcoin üzerinden yapıldı. İlk duyuru 14 Haziran'da BitcoinTalk forumlarında yapıldı ve projenin çözmeyi hedeflediği sorunları özetledi.

Stratis / Strat Madencilik

Strat coinin hepsi, yani 98.713.103 STRAT şu an piyasada dolaşımda. Stratis’te madencilik yapılmıyor. Kullanıcılar arasında fikir birliği sağlandığı için ağ, İspat Kanıtı'nı (proof of stake – POS) kullanıyor. Yaratıcı ekip; pazarlamayı, teşviği ve geliştiricileri desteklemek amacıyla, sonradan kullanılmak üzere ICO'nun hemen sonrasında tokenlerin % 15'inden azını elinde tuttu.

Stratis’in Kolay Kodlama Özelliği

"Stratis'te küresel bir .NET ve C# bloğu geliştirici topluluğunu inşa etmeye başlamış bulunuyoruz." - Stratis Akademisi

.NET çerçevesinde ve C # ile oluşturulmuştur. .NET, Microsoft tarafından oluşturulan ve birçok uygulama için zemin hazırlayan bir yazılım çerçevesidir. C# Nedir? Geliştiricilerin .NET Framework üzerinde çalışan çeşitli güvenli ve sağlam uygulamalar oluşturmalarına olanak tanıyan şık ve güvenli nesne tabanlı bir dildir. Sonuç olarak Stratis, işletme yazılımlarına girme ve işletmeler için gerçek bir kullanım olanağına sahiptir. Windows Office, Excel gibi bir çok programda bu dil kullanılıyor. Stratis, birçok kişinin aşina olduğu bir programlama dili kullanırken şirketinizi blok üzerinde etkinleştirebilseniz hoş olmaz mıydı? Stratis, Microsoft'un .Net platformuna ve C# diline dayanan işletmelerle kolay entegrasyona olanak tanır. .NET framework’un, geleneksel C ++ Bitcoin Core kaynak koduyla karşılaştırıldığında geliştirilmesi daha kolaydır.

Stratis ve Ethereum’un başlıca benzerliklerden biri ikisinin de akıllı sözleşmeleri olmasıdır. Stratis, .NET ve C # ile uyumlu olmasının yanı sıra onu Ethereum’dan daha cazip hale getiren diğer özelliği, Stratis'in ağı şişirmeyen akıllı sözleşmelere izin veren yan zincirlere sahip olmasıdır. Veriler ana zincirin temiz kalması için ayrı zincirlerde tutulur.

stratis coin güvenilir mi, stratis coin ile ilgili herşey

Proje Breeze

Stratis Platformu’na sık sık güncelleme getiriliyor ve onlardan bir tanesi de son zamanlarda ilan edilen Proje Breeze. Stratis protokolünün TumbleBit'i uygulayan bir güncellemesi. TumbleBit, işlemleri tamamen özel ve bağlantısız hale getirir. Bu, özel işlemlerin garanti edilmesini isteyen işletmeler için iyidir. Bitcoin protokolüyle de uyumludur ve bu nedenle Bitcoin'in önceden kurulmuş altyapısını oluşturabilir. Stratis, yeni Breeze Cüzdanına ek olarak, takip etmek isteyeceğiniz güncellemeleri de içeriyor.

Stratis Ordusu / Stratis Topluluğu

Bir dijital para, teknolojisinin bir sonucu olarak sıra dışı olabilir, ancak dijital parayı gerçekten hayata geçiren şey, etrafında inşa edilmiş topluluktur. Stratis grubu kendilerini "Stratis Ordusu" olarak adlandırıyor ve gelen herkesi desteklemeye hazırlar. İster teknoloji hakkında bir sorunuz olsun ya da sadece sohbet etmek isteyin, Stratis Ordusu sizin için orada. Gerçek zamanlı olarak grupla etkileşime girebilirsiniz. Topluluk arzı, büyük talep getiren bir şeydir.

Bir proje ya da token ile ilgili bir diğer olumlu özellik; canlı, özel bir topluluğun varlığıdır. Kullanıcılar sorunlarını gidermek ya da tavsiye almak için karşılarında daima muhatap alacakları birisini bulabiliyor. Stratis, zaten C # dilini kullanan ve onunla ilgili iyi test edilmiş teknolojileri bilen birçok geliştiriciyi cezbetmeyi başardı. Stratis, kullanıcı dostu olmak için yeni fikirler ve eklemeler ile sürekli gelişen bir projedir. Her çeyrekte tamamlanması gereken görevlerle kendilerini şartlandırmışlar.

Stratis'in Geleceği

Stratis'in kurucusu ve CEO'su Chris Trew, projeyi yaygınlaştırmada çok iyi bilinen ve aktif biri. Stratis sağlam bir geliştirici tabanına sahip, iyi desteklenmiş bir proje gibi görünüyor. Stratis'te çözüm üretmeye hangi şirketlerin başlayacağı konusunda net bir veri yok. Bilinen şey, Stratis blok zincirlerinin bulut hizmetiyle entegre olması ve bir şirketin hızlı bir şekilde dağıtılmış bir uygulama kurabilmesi ve dağıtabilmesidir. Şirketin Londra'daki Blockchain Expo sırasında düzenlediği basın bültenine göre, birçok büyük şirket Stratis ile işbirliği yapmakla ilgilendi. Ancak, projenin ana ilgi noktasını yakalamadan önce birkaç kurumsal proje hazırlaması gerekiyor. Stratis, çoğunlukla Ethereum ile kıyaslanır ve Ethereum'un 8 $ 'dan 300 $'ın üstüne çıkması gibi pazar fiyatının aniden yükseldiği yönündeki spekülasyonlar da tartışılıyor. Consensus 2017, Stratis'in mevcut ve aktif olduğu fuardan sadece bir tanesidir. Londra'da kurulu olan proje, kripto endüstrisine ve iş yatırımcılarına ev sahipliği yapmak için en iyi isimlere erişebiliyor.

Bir yatırım sınıfı olarak kripto para birimleri spekülatif yatırımlardır. Kripto para yatırımı yapmak önemli riskler içerir. Yüksek derecede geçici ve değişkendir. Korsanlığa ve sermaye kaybına açıktır. Bir coinin tarihi performansı gelecekteki getirilerin garantisi değildir.

stratis nedir, strat coin Sonraki Yazımı Okayabilirsiniz:

Yeni Kripto Para: Ethereum ClassicBu içeriği arkadaşlarınla paylaş:Yeni Blok Hizmet Platformu: Stratis
Stratis Hakkındaki Düşüncelerini Paylaş: