Komodo Coin Nedir?
Ne İşe Yarar?

17/01/2018 Çarşamba 02:00

Oğuzhan Karakaya
Girişimci - Speaker

info@oguzhankarakaya.com

Kripto piyasası hızlanıyor ve her gün yeni bir kripto parası bu alanda tanıtılıyor. Bu para birimlerinden bazıları sadece Bitcoin klonları iken bazıları altcoinlerin altcoinleri. Inanılmaz değil mi? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok para birimi! 2017 yılının şiddetli değişim yılları olduğunu söylemek yanlış olmaz; Kripto para birimleri bunlardan biridir ve en etkilisidir. 2008 yılından beri çok sayıda şifreli para birimi duymuş olsak da, kısa bir süre önce kripto borsalarında müthiş artışlar olduğuna şahit olduk. Bitcoin, Ethereum, Litecoin vb. gibi. Piyasadaki pek çok seçenek ve Bitcoin fiyatının yaklaşık 17.000 $ 'a yükselmesiyle pek çok kişi için yeni yatırım yolları açıldı ancak aynı zamanda insanlar arasında da karışıklığa yol açtı. Daha çok seçenek her zaman daha fazla kaos anlamına gelir.

komodo coin nedir

*Hangi paraya yatırım yapmalıyım?

*Gerçekten hangi para birimi bir problemi çözmeye çalışıyor?

*Bu paralardan hangileri dolandırıcılıktır?

*Bu coinlerden nasıl yararlanabilirim?

*Bu paraları nereye depolarım?

İşte bu nedenle, platformumuzda popüler kripto para birimleri hakkında size geniş, ayrıntılı bilgiler veriyoruz.

Komodo –KMD fiyatları son altı ayda % 2200'den fazla arttı. Peki bu yıl market hacmi ile marketin en iyi 50 listesine sakince, sessiz bir şekilde yükselen Komodo Coin Nedir?

Komodo, kripto devriminin "2. bölümü"ne benziyor. BitcoinDark’dan geliştirilen ve Zcash’ten çatallanan KMD, kripto para transferlerinde takip edilmek istenmeyenler için yapılmış bir sistem. KomodoNew adı verilen protokol kripto paralarda güvenliği ve anonim kalmayı sağlıyor. KomodoCoin ile yüzde yüz oranında takip edilemiyorsunuz. Bununla beraber dijital dünyaya çözümler de sunuyor. Komodo blok platformu, Komodo'nun şeffaf, özel ve anonim değiş tokuş işlemlerini yapmak için açık kaynak şifreleme oranını kullanıyor. Bitcoin'in blok zincirini kullanarak, proof of work (dPoW) protokolü ile son derece güvenli hale getirilir. Komodo platformu, üçüncü parti blok zincirlerine güvenlik sağlama, gizlilik özellikli güç uygulamaları ve eşler arası ödeme servislerinde fiyat istikrarını sağlamak için araçlar sağlayarak kriptoi alanının gelişmesine ve gelişmesine yardımcı olmayı isteyen bir platform.

Zcash; sk-SNARK protokolünü kullanan açık bir şifreleme projesidir. Komodo da özel ve anonim işlemleri yapmak için aynı protokolü kullanıyor. dPOW Komodo geliştiricileri tarafından geliştirilen yeni bir protokoldür. İş protokolünün düzenli kanıtını (Bitcoin gibi) kullanan bir konsensüs mekanizmasıdır, ancak biraz farklıdır.

SuperNET: SuperNET, çok paralı cüzdanlar, merkezi olmayan borsalar ve fiyat istikrar ürünleri gibi kripto piyasası için açık kaynak ve merkezi olmayan araçlar geliştiren merkezi olmayan bir kuruluştur. Komodo token SuperNET'in resmi para birim

Komodo'nun Toplam Sabit Arzı

Komodo, toplam 200 milyon arza sahip olup, madende 100 milyonluk maden çıkarılarak ICO'ya dağıtılmıştır. Bu 100 milyonun 90 milyonu yatırımcılara dağıtıldı ve 10 milyonu Komodo platformunun gelecekteki gelişimi ve pazarlanması için ayrıldı. Komodo ICO dönemi 15 Ekim 2016 - 20 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşti. Bu ICO sırasında 2639 BTC (1.983.781 dolar değerinde) toplandı. Kalan 100 milyon KMD, POW yoluyla hala maden içindedir. Yaklaşık 14 yılda 200 milyona ulaşması bekleniyor. Komodo sahipleri "T" ile başlayan adreslerinde, 200 milyon arz sınırına ulaşılana kadar Komodo ağlarında yıllık yüzde 5 oranında (APR) bonus alacaklar.

komodo coin nasıl satın alınır

Komodo'nun evrimi ve devrimi

Basit bir dille tanımlamak için, Komodo'nun her zaman mevcut olan internet parası olarak çalıştığını söyleyebiliriz. Her bilginin gizli tutulduğu son derece güvenli bir ortamda işlem yapmanızı sağlar. Bitcoin'in güvenliği ile birlikte ZCash'in kimlik bilgilerini birleştirir. SuperNET, ZCash'den Komodo platformu üretti. Komodo'nun arkasındaki ekip, merkezi olmayan ticaret gibi eksiksiz bir ekosistem oluşturmak için Komodo ile birlikte çalışan bireysel ücretleri de geliştirdi.

Komodo, şifreleme piyasasında devrim yaratmak için gündeme getirildi. Sadece para değil, diğer uygulamaları destekleyen bir platformdur. Ayrıca ademi merkeziyetçi uygulamalar ve kurumsal blok çözümleri sunar. Otomatik sipariş eşleştirme ile birlikte merkezi olmayan atomik takasları sağlayan ilk şifreleme platformudur- (Atomik Takaslar: İşlemi üçüncü şahıs katılımı olmaksızın sağlar. Güvenilir esnaf sağlar). Özel bir ICO katılım mekanizması yaratmak için ilk projedir - (DICO: Merkezi olmayan ICO. dICO, yatırımcıların mahremiyetini sağlayan Jumblr teknolojisini kullanmaktadır). Komodo ayrıca Fintech e-bankacılık platformu olan Monaize ile ortaklık kuran ilk kripto platformudur.

Tamamlanmış Blokzincir Çözümleri

Komodo platformu ne düzeyde olursa olsun her endüstri geliştiricisi için eksiksiz, uçtan uca blok çözümleri sağlamaya odaklanıyor. Bu süreci de ihtiyaçlara göre konfigüre ediyor. Basit ama güçlü bir işleyişten söz edebiliriz. Ortaklar ve geliştiricilerin sağlam bir ekosistem üzerinden blockchain teknolojisini kullanması Komodo’nun vizyonunu oluşturuyor. Geleneksellikten sıyrılıp yeni çağa ayak uydurmak isteyenler Komodo ile hızlıca yeni dünyaya adapte olabilir.

Komodo bünyesindeki tüm teknolojilerden taahhüt ve kısıtlama olmadan yararlanma şansı firmaların dikkatini çekiyor. Komodo ekosistemini ne amaçla kullanmak isterseniz o şekilde blok zincirine bağlanırsınız. Bunu bir otobana benzetebiliriz. Gitmek istediğiniz yere en kısa yoldan nasıl varacaksınız o yolu tercih etmek istersiniz. Yolda çok araba olduğunu düşünün ama herkesin gideceği yer farklı. Trafik olsa bile bir noktadan sonra yollar ayrılacağı için rahatlayacaksınız. Komodo, yolu ve hedefi ayağınıza getiren bir çözümle geliyor. Kendi blok zincirinizi oluşturup kullanmak kadar hızlı bir yöntem var mı? Diğer blokzincirlerde size seçim yapma özgürlüğü verilmiyor. Neye ihtiyacınız varsa o zinciri seçip işlerinizi halledebilirsiniz. Komodo ana akım blokzincirleri reddetmiyor. Tam aksine onları kullanmaya teşvik ediyor ve bir yandan da onları geliştirmeye çalışıyor. Komodo sadece hangi hizmetten yararlanacaksanız doğru olan zinciri bulmanızdan sorumlu

Gizlilik ve Güvenlik

Komodo platformu kullanıcılara rahat bir süreç yaşatmak için güvenlik ve gizlilik üzerine inşa edildi. Yenilikçi anlayışla geliştirilen dPOW (geciktirilmiş işlem kanıtı) Komodo’yu farklı yapan özelliklerden. dPOW süreci başladığında verileriniz blok zincirinde yedeklenir ve Bitcoin zincirinde ispatlanır. Ayrıca Zero-Knowledge entegrasyonu da sağlanarak gizlilik korumasına alınır. Bitcoin zincirini kullanarak işlemlerinizi son derece güvenli yapıyor. Aslında Komodo blokzincirine bağlı olan kripto para, Bitcoin’in işlem ücretlerinden çok daha düşüklerini talep ediyor. Bitcoin ağından ayrılmak istemiyor ve alternatif yollar arıyorsanız Komodo’nun yeniliklerini denemeyi düşünebilirsiniz. Bu platformda esnek, güvenli ve basit arayüz ile blokzincir sistemine katılabilir, 1 dakika içinde hangi hizmetten faydalanacaksanız kendi bağımsız zincirinizi oluşturabilir ve yüksek performanslı güvenlik sisteminden faydalanarak gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

komodo coin satın al

Komodo Madenciliği

Platformun sürekliliğinin sağlanması ve hızlı işlem yapılabilmesi için madenciliğe ihtiyaç var. Komodo madenciliği için hem işlemci hem de grafik kartı kullanılarak yapılabilir. Madenciliğe başlamak için birçok siteden faydalanabilirsiniz.

Komodo’nun Borsalardaki Durumu Nasıl?

KMD almak ve takas etmek için Binance, HitBTC, UPbit ve Bittrex borsalarını kullanabilirsiniz. Bu borsalarda mevcut coininiz varsa hemen KMD sahibi olmanız mümkün. Binance üzerinde, 11 Ocak saat 14:58’de 1 KMD 7.04 dolar ediyordu. Güncel grafiğe baktığımızda düşüş görsek de bunun aşırı olmadığını anlıyoruz. Diğer coinlerle karşılaştırınca komodonun dirençli olduğunu anlayacaksınız.

Komodonun Ardındaki Ekip

29 kişilik bir ekipten oluşan Komodo üyelerinin neredeyse tamamı gizlilik korumasına inanıyor ve dolayısıyla takma adlar kullanıyor. Az önce Komodo’nun yüzde yüz anonimlik sağladığını söylemiştik ya, bu sayfa sanki onu kanıtlar nitelikte. Ekipte kimlerin olduğu bile şifreli :) Bu gizlilik, bir çok insanın bu platformun her an duman olacağını düşünmesine yol açar, ancak gerçek değildir.

Komodo – KMD Cüzdan

1. Ledger Nano S - Özel anahtarlarınız asla cihazı terk etmediğinden, Ledger Nano S, KMD para biriminizi en güvenli şekilde saklamak için kullanabilirsiniz. Tek dezavantajı, kullanıcılarının Komodo'ya üye oldukları için % 5 bonus talep etmelerine izin vermiyor olması.

2. Agama Cüzdan - Komodo geliştiricileri tarafından geliştirilen resmi masaüstü cüzdan. KMD'yi ve diğer para birimlerini destekleyen çoklu para cüzdanı vardır. Ayrıca, Jumblr adlı gizlilik geliştirici bir özelliği bulunuyor. Ancak hala geliştirilmekte ve yalnızca bir Beta sürümü bulunmaktadır. Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için kullanılabilir.

3. Komodo Swing Cüzdan - Komodo geliştiricileri tarafından geliştirilen resmi Komodo GUI cüzdanı ve ayrıca en temel cüzdan. Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için kullanılabilir

4. Komodo Kağıt Cüzdan - Bir Komodo kağıt cüzdan, üzerine hem kamu hem de özel anahtarlar basılı bir kağıt parçasıdır.

Komodo, kripto yatırımı açısından ICO'dan bu yana yatırımcılarına önemli bir geri dönüş sağladı. Bu yüksek getiri ekibinin pazarlama / geliştirme çabalarını güçlendirmeye devam edeceği muhtemel

NOT: Bir yatırım sınıfı olarak kripto para birimleri spekülatif yatırımlardır. Kripto para yatırımı yapmak önemli riskler içerir. Yüksek derecede geçici ve değişkendir. Korsanlığa ve sermaye kaybına açıktır. Bir coinin tarihi performansı gelecekteki getirilerin garantisi değildir.

komodo coin hakkında
Sonraki Yazımı Okayabilirsiniz:

0x (ZRX) Coin Nedir?Bu içeriği arkadaşlarınla paylaş:Komodo Coin Nedir?
Komodo Coin Hakkındaki Düşüncelerini Paylaş: