Son Zamanların Popüler Coini:
IOTA Coin Nedir?

12/12/2017 Salı 23:00

Oğuzhan Karakaya
Girişimci - Speaker

info@oguzhankarakaya.com

IOTA, bitcoin ve Ethereum gibi olan fakat yeni teknolojiyle donatılmış bir kripto para çeşididir. Diğerlerinden farklı olarak tangle teknolojiyle üretilmiştir. Yurt dışında yaygın olarak kullanılan sanal paraların ülkemize kısa süreler içinde giriş yapacaktır. Son yıllarda oldukça popülerleşen sanal paraların ileriki yıllarda tüm dünyaya hâkim olacağı söylentiler arasındır. IOTA coin nedir, kripto paraların en büyük avantajı ise yeni tangle teknolojisinin kullanılmasıdır.

Blockhain teknolojinden farklı olarak birbirleriyle bağlantılı olan veri zincirlemesinin yerine dag ismi verilen ve yönsüz çizelgelerin tercüme edildiği teknolojinin adıdır tangle teknolojisi. Tangle teknolojisi aynı Blockhain gibi doğrulama ilkelerine uyum sağlamaktadır. Fakat işlemleri gerçekleştirmek için herhangi bir madenciye veya üreticiye ihtiyaç durmaz. Yatırım yapmak isteyen herhangi bir yatırıcının önceki iki işlemi onaylaması gereklidir. bu özelliği ile diğer kripto sistemlerine göre daha az vakit harcayarak ve gereksiz bilgi birikime bakma ihtiyacı duymadan merkezi platforma giriş yapma imkanı sunuyor.

iota coin nedir, iota coin nasıl alınır

IOTA Kripto Paralar Nedir?

Kripto para dünyasının son üyesi olan IOTA diğer sanal paralardan farklılıklar göstermektedir. En önemli farklılığı ise kullanılan teknolojisidir. Bu yeni teknoloji ile yatırımcılar vakit kaybetmeden sisteme giriş yapıp cüzdan sahibi olabiliyorlar. IOTA coin nedir, Sanal paraların son yıllardan ülkemizde de yayılmasıyla beraber yatırım yapmak isteyen insanlar internet siteleri üzerinden hemen bir cüzdan sahibi olup, bütçelerine göre yatırımlar yapıyor ve kısa süreler içinde bu paralarla hem alışveriş yapabiliyor hem de takas yöntemiyle aynı döviz kurlarındaki karlar gibi kar elde ediyorlar. Döviz kuru seyrini takip eden kullanıcılar, kripto paralarda ki herhangi bir artış ya da düşüşte dövizlerini satarak büyük kar marjı elde ediyorlar. Ülkemizde olduğu kadar dünyada yaygın olan bu paralar sayesinde insanlar kripto paraların geçerli olduğu platformalar da her türlü alışveriş yapabilmektedirler.

IOTA Nasıl Alınır?

IOTA’nın satıldığı çeşitli güvenilir sitelerinden bir hesap oluşturarak hemen paranız karşılığına denk gelen ıota coinlerinden satın alabilirsiniz. İstediğiniz kadar cüzdan oluşturabilir ve istediğiniz kadar büyük ya da küçük yatırımlar yapabilirsiniz.

IOTA Coin ve Diğer Coinlerin Farkları Nelerdir?

Bitcoin gibi ya da Ethereum coinler gibi bu coinin herhangi bir üretici madencisi yoktur. Aynı zamanda diğer coinlerde olan işlem ücreti de, IOTA coinlerin de yoktur. IOTA coin nedir, Diğer kripto paraların sisteminde işlem sayısı arttıkça sistem yavaşlamaktadır ve daha çok katılımcının gelmesiyle beraber güvenliğini bir yerde tehlikeye atabilir. Fakat ıota coinlerinin sisteme giriş yapan işlemci sayısı arttıkça sistem hem daha çok hızlanıyor hem de katılımcı sayısının artmasıyla sistem daha güvenilir hale gelmektedir. Ayrıca bir diğer farkı ise, online olmadan da işlem gerçekleştirebiliyorsunuz yani internet erişiminin olmadığı yerlerde de sisteme giriş yaparak işlem gerçekleştirebilirsiniz.

IOTA Coinlerinin Fiyatları Nedir?

Iota coin nedir, Iota diğer kripto paralar göre daha yeni olduğu için sadece birkaç exhange sitesinde bulunmaktadır. Fakat daha büyük bir yaygınlaşma göstermediği için fiyatları diğer coinler göre çok daha makul bir seviyededir. Bu aralar ıota coinlerinin fiyatları 2.43 dolar civarında değişiklik göstermektedir.

IOTA coin Yatırımı Yapılmalı Mıdır?

Iota coinler yeni bir kripto para olduğu şuan oldukça düşük fiyatlıdır. Ve bu fiyatının düşük olmasından tüm yatırımcılar yararlanabilir. Yüklü miktarda coin aldığınız zamanda ilerleyen yıllarda oldukça büyük karlar elde edebilirsiniz. Bitcoinde olduğu gibi Ethereum olduğu gibi bu IOTA coinlerinde ilerleyen yıllarda aşırı popülerleşeceği öngörülmektedir. Yatırımlarınızı buna yaparak, hiçbir kar etmeseniz bile diğer coinlerle takas yaparak zarara uğramadan en azından ihtimaller doğrultusunda kar etme fırsatınız bulunmaktadır.

iota nasıl alabilirim, iota coin güvenilir mi


Sonraki Yazımı Okayabilirsiniz:

Bitcoin Gold Nedir? Neden Tercih Edilebilir?Bu içeriği arkadaşlarınla paylaş:IOTA Coin Nedir?
IOTA Coin Hakkındaki Düşüncelerini Paylaş: