Kripto para dünyasında nasıl kazanabilirim?
Yatırım yapmak için Nasıl Coin seçilir?

27/11/2017 Pazartesi 02:00

Oğuzhan Karakaya
Girişimci - Speaker

info@oguzhankarakaya.com

Bitcoin (BTC), bir senelik rollercoaster gezisine rağmen, tarihteki en deneyimli kripto olma gayretinde sağlam bir duruş sergiliyor. Geleceği mali ve ekonomik görünümlerle çalkantılı olmasına rağmen, büyümeye devam edecektir. Ticarete sokulan parayı kaybetme korkusu, finansal kararlar üzerinde güçlü ve tehlikeli bir etkiye sahip olabilir. Reddit'te kripto sohbetcisi bu yıl % 930 arttı. Dijital para birimi çılgınlığında fırsatları kaçıranlardan birçoğunun yaptığı hatalar; yeni oluşumları erkenden farkedememek ya da ileriyi göremeyerek değeri düştüğü anda hemen satmaları oldu. Bu yanılgı sonucunda çılgınca bitcoinin düşmesini bekliyoruz yeniden alım yapmak için. Sonrasındaysa yine bilmeden büyük oynuyoruz. Hatalı yatırımlar ve al-satlar yanlış yapa yapa deneyimleniyor. Bu da ilk başta asla kötü bir şey değil tabii büyük kaybetmediysek.

2017 yılının iniş çıkışları şansa dönüşürken, yatırımcılar yeni bir yıl için fırsat bekliyor. Kripto piyasasında özellikle dalgalanma oranının artması ve yeni ortaya çıkan ICO'ların dolandırıcılıktan kaynaklı başarılı yatırımların belirlenmesini zorlaştırması nedeniyle, bu biraz zor görünüyor. Temelde herhangi bir dijital para birimi olan 1.300'den fazla altcoin ile potansiyel kazananların ortaya çıkması kolay bir iş değil.

coin satın al, coin kazanma

2017 kripto para yılıydı. Toplam kripto piyasası hacminin 17 milyar dolardan 800 milyar dolara yükseldiği 2017, Bitcoin'in patlak verme yılı oldu. Satoshi Nakamoto'nun kim olduğunu bilseydik muhtemelen Time dergisinin kapağında olurdu. Bu yıl ortaya çıkar mı kim bilir? Kripto pazarı, yeni gelenler tarafından sürekli güncellenmekte ve artırılmakta. Yeni projeler genellikle kendi Altcoin'leri veya simgeleri ile desteklenir. Bu simgeler proje ekosistemleri içerisinde güvenlik veya işlevsel rollere sahiptir ve değeri vardır. Arz ve talebin hâlâ fiyat belirlediği piyasalardan dolayı, bazıları ICO'larından hemen sonra hatta daha önce çarpıp yakabilecekleri halde dalgalanan piyasa değerlerine sahiptir ve bazılarının kolayca fiyatı yükselebilir.

Kripto piyasası halen nispeten yeni ve uygar bir pazarın geleneksel kurumlarının çoğundan yoksun olmasına rağmen piyasada yatırımcıların projelere yatırım yapmaya karar verirken alacağı riskleri azaltmayı hedefleyen projeler var. Pazardaki simgelerin bolluğu göz önüne alındığında, hangilerinin gerçekten yatırıma layık olduğunu seçmek zor olabilir. Ucuz olanlar her zaman değerinin artacağının sözünü veremez. Ama bazıları potansiyel kazananlardır

Yeni gelen iyi projeli kripto paraları nasıl tespit edebilirim?

1. Arkasındaki ekibi inceleyin. "Nereden geliyor? Daha önce başka kripto paraların arkasında yer almışlar mı? Kripto dünyasına ne tür bir deneyim, yenilik getiriyorlar?” Unutmayın ki en iyisini yapmış ve en yüksek piyasa değerlerine sahip altcoinler hep en kanıtlanmış takıma sahip.

2. Nedenine bir göz atın. "Bu ne kadar faydalı? Onlar çözülme ihtiyacı olmayan bir şeyi çözmeye mi çalışıyorlar?” Çıkan çoğu altcoin saçma argümanlar sunuyor, bunu irdelemeye çalışın.

3. Nerede olduklarını belirleyin. " Yol haritalarına bakın ve planladıkları projede ne kadar ilerlediklerini görün. Test ağı veya beta testi var mı? Yeni özellikler piyasaya sürüldü mü? Bu coin bir çatallaşma mı ve daha ne kadar çatallaşmaya izin veriyor? "

4. Coinlerin ilk gününden şimdiki ana kadar fiyat değerlerini değerlendirin. Altcoinler pompalanıp düşürüldüğü için (pump and dump), mevcut piyasa değerlendirmesine bakın ve doğru fiyatlandırılmış olup olmadıklarını görün. Bir sürü altcoin çok yüksek fiyatlarla satılıyor, onlardan uzak durmaya çalışın.

5. Yatırım yapmak için bir altcoin seçen biri, o coin veya token için değişim rüzgarlarının patlak verdiğini fark etmiyor. Bu nedenle, para yatırılan projenin sözünü tutup tutmadığını mutlaka kontrol edin. Bu hayati önem taşıyor.

6. ICO'ların zenginliği göz önüne alındığında, ortaya çıkan simgeler üzerinde fırsat buldukça gözünüz olsun. Gözü ufukta tutmanın en kolay yolu, kendisine ve yatırımcısına saygılı olan her ICO'nun yayınlamış olduğu IcoWatch'ı okumaktır.

7. Yatırım yapmak için bir coin seçerken, gelecekteki potansiyelini sadece kısa vadeli bir kazanç olarak değil, uzun vadede görmek önemlidir. Bir başka kritik faktör, ekip ve projenin arkasındaki kavram / teknoloji. Bazı derecelendirme kuruluşları var, ancak hiçbir şey bu konuda iyi bir ticaretçi için (bu kişi sizi oluyorsunuz ) sezgi ve deneyimden daha üstün değil.

Bunları akılda tutarak, analistlerin 2018'de izlemeye değer olabileceğini söylediği beş (artı bonus) kripto paraya genel bir bakış attık. Bu listeyi oluşturmak için kullanılan ölçümler, sosyal medya tartışmaları, mevcut ticaret hacmi ve piyasa değeri. Bitcoin gibi tüm kripto paraları aşırı uçuculuk ve risk altındadır - bu yüzden yatırım yapmak istiyorsanız, mutlaka durum incelemesi ve değer analizi yapın

kripto para nasıl Alınır, kripto para kazanma

Listedeki para birimlerinin çoğu 2018'de, büyük ihtimalle değerini katlama potansiyeline sahip. 2018 yılı büyük bankaların ve kurumsal yatırımcıların kripto para birimine girdiği yıllar olabilir. Her zaman büyük liglere giren daha küçük ICO'ların ürünlerine bakın. Kripto dünyasının bitmesi pek mümkün görünmüyor. Çok sayıda firma ve hükümet blok zincirin gücünü kullanmaya ilgi duydukları için kripto ortamı yeni oyuncuların oyuna girmesi için olgunlaşıyor. Elbette burada yazılanlar tamamen kişisel görüşlerdir. Değerli olma potansiyeline sahip daha az bilinen kripto para birimleri hakkında biraz ışık tutuyoruz

2018 için en umut verici yeni kripto paralar hangileri?

NEO Coin: bu listenin en büyük market hacmine sahip coiniydi fakat Stellar kısa zamanda Neo’yu geçti. Neo Şu an 14. Sırada. Birçok kişi bir sonraki Ethereum olarak bu kriptoyu selamlıyor. Elbette Çin'den. NEO, Ethereum'a benzer, dApps (merkezi olmayan uygulamalar) ve akıllı sözleşmeler geliştirmek için blok zinciri kullanmaya odaklanıyor. NEO'yu elinizde tuttuğunuzda, gerçekte NEO blok zincirinde size 'oy verme hakları' veren ve ağ parametrelerine erişim sağlayan bir yönetim simgesi tutuyorsunuz. Aslında blok zincirinde bir pay sahibisiniz. NEO, düzenli aralıklarla GAS adı verilen ve ağın kaynak kontrolünü teşvik eden bir token üretir. NEO'nun fiyatı yükseldiğinde, her zaman GAS da yükselir. Bu çok büyük bir avantajdır, uzun vadede onu HODL için çok değerli bir kripto paraya dönüştürür. Çin hükümeti tarafından desteklenen tek coin.

Stellar (XLM): IBM destekli, global ve merkezsiz ödeme çözümüdür. Stellar Lumen'in amacı, insanlar ve bankalar gerçek zamanlı olarak en iyi döviz kurunu ararken dünyadaki çeşitli para birimlerinde işlem yapmalarını sağlamaktır. Stellar Ağı tamamen merkezsizleşmeyi amaçlıyor. Özelliklerinin çoğunu bu listedeki diğer paralarla paylaşıyor - düşük ücretler, anlık ve güvenli. Stellar'ı ayıran şey, hedeflerini gerçekleştirmek için kaydedilen ilerlemedir. IBM ortaklığı proje için büyük işlere, dolayısıyla coinin fiyatının artmasına yol açabilir. Dünyanın en büyük ATM üreticilerinden biri olan IBM ile bağlantı kurdu. Stellar şu an markette sekizinci sırada. Stellar'ın yatırımcıları, Stripe, WordPress ve YCombinator'ın kurucularını içeriyor. Dezavantajı ise bir ödeme çözümü olarak, aslında Ethereum blok zincirine dayanan diğer birçok platformla rekabet ediyor olması.

Request Network: şu anda değeri düşük. Gelişmekte olan ekibe büyük bir güven var ve ağdaki önemli bir güncelleme olan Colossus beklenenden çok önce (aylarca önce) tamamlandı. 18 Aralık 2017'de bitti, beklenen sürüm 2018 yılının birinci çeyreği idi. Bu coinin değerinin 10 katına çıkma potansiyeli var. Bir ürün olarak çok iyi çalışır ve çok sezgiseltir. Büyük geliştirme ekibi var. Dezavantajı, daha büyük coinlerden bazıları ile aynı kullanım durumu, örneğin Stellar

2018 artışa geçecek coinler, 2018 yükselecek coinler

OmiseGO (OMG): Reddit'e göz attıysanız muhtemelen OmiseGO'yu (OMG) duymuşsunuzdur. Temelleri sağlam. OmiseGO, plasma.io platformunda yerleşik merkezi olmayan bir ödeme değişim aracıdır. OMG, ERC20 Ethereum tabanlı bir simgedir ve bu nedenle en popüler Ethereum cüzdanlarında saklanabilir. OMG, ürün geliştikçe yavaş ve istikrarlı bir yükselişte seyrediyor. Topluluk ve geliştirme ekibi de birbiriyle iç içe geçmiş durumda. Toplumsal değişime katkıda bulunma çabaları oldukça övgüye değer. Milyon dolarlık Fintech şirketi OmiseGo tarafından hazırlandı. Teslimat ekibi, büyük bir potansiyele sahiptir. Dezavantajı ise diğer gelişmekte olan kripto para birimlerine kıyasla yavaş çalışan bir proje ama 2018’de önü açık.

RaiBlocks (XRB): muhtemelen bu listedeki en değerli şey ve aynı zamanda en fazla büyüme potansiyeline sahip olan kripto para. Neden hemen hemen her metrikte o kadar iyi sırada yer alıyor? Eh, RaiBlocks çok yetenekli geliştiricilerin bir ekibi tarafından idare edilmekte ve bu kişiler bir şifreleme işlemi gerçekleştirmektedir. Ürün bugün gerçekten çalışıyor (muhtemelen pazardaki en hızlı işlem), sıfır ücret ve rakipleri kadar güvende. Ödemelerde ücret alınmıyor. Bu sefer gerçek çünkü Raiblocks proje değil şu an çalışan bir platform. Buna rağmen, $44.258.400 USD işlem hacmi ve sadece $3.459.258.836 USD bir pazar payı var. Şimdiye kadar, RaiBlocks hiç pazarlama, reklam ya da ortaklık yapmadı ve sadece küçük çaplı borsalarda satılıyor onun için alımı da zor. Buna rağmen markette ilk yirmiye girmeyi başardı. Binance’a girmesi için oylama yapılıyor, her an girebilir, o zamanı düşünemiyorum bile. Yetenekli geliştiricileri ve güçlü bir topluluğu var. Temel bilgiler sağlam ve talebi 2018 yılında daha da artacak.

Nereden Alınır?

RaiBlocks: Mercatox veya Bitgrail

OmiseGO: Binance veya Kucoin

Request Network: Binance veya Kucoin

Stellar Lumen: Binance veya Kucoin

NEO: Binance veya Kucoin

Bonus olarak çok bilinmeyen ama geleceği olan üç tane daha kripto yazıyorum, bunları da incelemenizde fayda var.

Aragon (ANT): Aragon, merkezi olmayan yani aracısız olarak, şirketlerin ve toplulukların korunmasını sağlamak için çıktı . Esasen, merkeziyetçi olmayan organizasyonlar, şirketler oluşturmak için kullanılacak bir platformdur. ICO'nun başarısı ve işlevselliği göz önüne alındığında, ANT'nin 2018'de yükselmesi kesin hatta bu yazıyı yazmadan 2 gün önce %400 yükseldi bile.

Stox (STX): Pazar payı sıralamasında ilerleyen Stox, bir tahmini pazar platformudur. Arkasındaki konsept, Augur ve Gnosis gibi diğer projelere çok benzemekle birlikte, üç fikrin de uygulamaları arasında önemli teknik farklılıklar var. Bu güzel bir şey ama ama piyasa kapitalizasyonlarına baktığınızda ciddi bir fark var. Açıkçası, mevcut projeleriyle uğraşmayıp bunun çok uzağında dolaşırlarsa projeyi rafa kaldırabilirler. Ancak okuduklarım kadarıyla bana değerli bir risk gibi görünüyor.

Blocktix (TIX): Blocktix, Ethereum üzerine kurulmuş bir etkinlik biletleme platformudur. Amacı, maliyetleri önemli oranda düşürürken scalping ile mücadele etmek ve küçük girişimcilere erişimi artırmaktır. Toplam arzın yaklaşık üçte ikisinde yaklaşık 7 milyon ABD doları piyasa değeri ve çok büyük bir hedef pazar olması. TIX, kripto topluluğunun dışındaki ana kullanıcılara ulaşmak için net ve inandırıcı bir plana sahip olan bir başka projedir. 2018’de yükseleceği beklenenlerden.

kripto para nedir, coin xrp nedir Sonraki Yazımı Okayabilirsiniz:

Dağınık Ekonominin Yeni Kralı: TronBu içeriği arkadaşlarınla paylaş:2018'de Artması Beklenen Kripto Paralar
Kripto Paralar Hakkındaki Düşüncelerini Paylaş: